Корзина
28 отзывов
+380 (63) 5781800
Контакты
Cанаторий "Украина"
+380445781800отдел продаж
+380673566782отдел продаж
+380635781800
Отдел маркетинга и реализации путевок
УкраинаКиевская областьпгт. Ворзельул. Стражеска, 26
Карта

Що треба знати про обсервацію

Ви повертаєтеся в Україну із-за кордону? Чи є у вас шанс потрапити в двотижневу обсервацію? Є! І вам необхідно бути до цього готовим.

Що треба знати про обсервацію

 

Ви повертаєтеся в Україну із-за кордону? Чи є у вас шанс потрапити в двотижневу обсервацію? Є! І вам необхідно бути до цього готовим.

 

Вже тричі влада заборонила перетин кордону без обсервації. Цю заборону ввели з 29 березня, з 2 квітня і з 6 квітня. Так, це багато хто порушує і влада сама порушує свої правила, але треба бути готовим до того, що, повертаючись в Україну, ви таки потрапите в двотижневу обов’язкову обсервацію. Ось, що потрібно знати, повертаючись в Україну.

 

- Вартість обсервації з людини за добу – 550 гривень (250 проживання +300 харчування), тобто за 14 днів – це 7700. Приблизно 240 євро.

 

- Хто сплачує за проживання і харчування? Наразі в різних регіонах України це організовано по-різному. І такі різні підходи не заборонені (принаймні станом на 15 квітня). Варіант перший: ви сплачуєте повну суму і за харчування, і за проживання. Частіше цей варіант стосується тих, хто прибуває літаками. Варіант другий: ви сплачуєте лише за харчування, а за проживання сплачує місцева державна адміністрація. І саме цей варіант заявлений в постанові КМУ №211. Варіант третій: і за харчування і за проживання платить місцева державна адміністрація. Це стосується тих випадків, коли людина не може заплатити сама за харчування. Але чітко не визначено, як це встановити. Зараз саме в такий варіант потраплять ті, хто прибувають в Україну з моря (пороми).

 

- Якщо ви повертаєтеся в Україну літаком, то ви повинні знати ще до вильоту, в якому об’єкті обсервації ви будете знаходитися. Про це повинен знати оператор авіарейсу. Зайдіть на сайт цього об’єкту заздалегідь. Подивіться умови, подзвоніть в цей об’єкт, задайте свої запитання про особливості перебування. Постарайтеся уникнути сюрпризів. Спробуйте все дізнатися наперед про об’єкт обсервації, тому що вам там жити 14 днів. Те саме, якщо ви прибуваєте в Україну морем.

 

- Якщо ви перетинаєте кордон пішки. Тут найбільш складно щось прогнозувати, адже урядом заборонено перетинати кордон без обсервації, навіть пішки. Наразі повинно бути так: обласна адміністрація тої області з якої ви, організовує автобус, який набирає людей на пункті перетину кордону та їде в свою область і направляє людей на обсервацію. Платити за проживання в такому випадку буде обласна адміністрація, а за харчування – або ви самі, або місцевий бюджет. Разом із тим, після заборони вже 80 тис. людей пропустили без обсервації. При цьому траплялися поодинокі, несистемні випадки, коли якісь невеличкі групи такі направляли на обсервацію. Скоріш за все, найближчими днями це буде якось врегульовано. Хоча це вже врегульовано, але не виконується. Ну, таке...

 

- В Україні немає спеціальних обсерваторів. Тому на час пандемії під обсерватори облаштовані дві категорії об’єктів. Більш комфортні – приватні готелі та санаторії, які пройшли відповідну атестацію і визначені розпорядженням голови ОДА. Менш комфортні – комунальні та державні лікарні, диспансери та гуртожитки.

 

- Ви маєте розуміти, що в приватних готелях та санаторіях вам буде запропоновано лише централізоване харчування, адже номери готелів та санаторіїв, що погодилися проводити обсервацію, непридатні ні для того, щоб там готували, ні для того, щоб там зберігалася приготовлена їжа.

 

- Ціна триразового харчування в обсервації заявлено 300 гривень на добу (ті самі 150 євро за 14 днів). І входить в цю ціну, крім продуктів, послуга доставки в номер в одноразовому посуді до кожної людини, тричі на день, потім тричі на день треба забрати брудний посуд, провести його дезінфекцію та утилізувати у спеціально визначений спосіб. Все це треба робити в одноразовому захисному костюмі, а персонал, який це все робить, повинен два тижні залишатися в обсерваторі не виходячи додому. Саме ці ускладнення і додаткові вимоги до забезпечення харчування не дають опустити вартість цієї послуги нижче 300 гривень.

 

- Врахуйте, що люди, які потрапляють з вами разом на обсервацію, роздратовані та виснажені. І їх можна зрозуміти. Це абсолютно різні історії, що об’єднує спільні відчуття невизначеності дорогою додому. Разом із тим, персонал обсерватора виконує незвичну для себе роботу, обслуговуючи людей, які не за власним бажанням перебувають в їхньому закладі. Ставтеся до персоналу ввічливо – вони, ризикуючи своїм здоров’ям, погодилися на цю складну роботу, а ваша ввічливість повернеться вам комфортом та гарним сервісом.

 

Повертаючись в Україну, варто ознайомитися з правилами обсервації, щоб не дивуватися, потрапивши до неї. Корисним буде ознайомитись з такими документами:

 

1. ПОРЯДОК проведення обов’язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (ізоляторів). Ось тут. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/211-2020-%D0%BF#n186

 

2. ПОСТАНОВА КМУ від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”. Ось тут.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/211-2020-%D0%BF

 

3. Рекомендації по організації роботи санаторіїв, що працюють в режимі забезпечення обсервації. Ось тут.

http://ukrzdrav.com/2013-12-03-13-02-46/novini/478-rekomendatsiyi-shchodo-roboty-sanatoriyiv-v-rezhymi-observatsiyi.html

 

 

В обсервації:

 

- Заборонено виходити на вулицю. Тільки на балкон, якщо він є. Тобто гуляти по парку не вийде 14 днів.

 

- Заборонено приймати гостей. В деяких обсерваторах, їх можна лише побачити з балкону.

 

- Заборонено приймати алкогольні напої з вулиці і, звичайно, заборонено палити в номері.

 

- У разі, якщо в когось з вашої групи виявлять коронавірус, термін обсервації всієї групи розпочнеться з дати його виявлення (до речі, питання, хто буде платити за подовжений термін взагалі не врегульовано).

 

- В обсерваторі не будуть прибирати ваш номер, адже заходити в ваш номер персонал не може. Вам будуть приносити їжу під "двері". Прибирати в номері ви будете самі.

 

- Постільну білизну міняти ви будете теж самі двічі на тиждень. Чисту вам принесуть в пакеті, в який ви самі покладите використані.

 

- Інтернет, телебачення, холодильник не входять у вартість вашого проживання і адміністрація обсерватора може брати за це додаткову плату. Тобто, фактично, це як хостел, де у вартість входить лише ліжко.

 

- Ви зможете спілкуватися з вашими сусідами. Вам можна виходити в коридор та заходити один до одного в межах вашої групи обсервованих.

 

- Вам можуть передавати особисті речі або упаковані продукти, які будуть перевіряти на КП та доставляти вам в номер після дезінфекції. Передачі передають в номер по графіку, тобто не в будь-який час, а двічі на день.

 

- Двічі на день у вас будуть міряти температуру та запитувати про стан здоров’я. У разі симптомів вам викличуть швидку, яка може зробити тест.

 

- Стандартне розміщення в обсервації – це двомісне розміщення. Ви можете доплатити і зробити апгрейд та поселитися в одномісному номері або в номері люкс. Обсерватор може розміщувати в номер до 4 людей, якщо це сім’я, а також у разі, якщо це люди однієї статі.

 

- Вас буде охороняти поліція та нацгвардія. Якщо ви покинете обсерватор порушуючи правила вам світить штраф від 17 тисяч гривень. А якщо, з’ясується, що ви при цьому були заражені, то відповідальність буде кримінальна.

 

Займатися в обсерваторі варто навчанням, зараз є багато доступних онлайн курсів, або читанням, персонал з задоволенням принесе вам книжки. Або спанням. Чого нам часто не вистачає.

 

Треба зрозуміти, що люди потрапляють різні. В одній і тій самій групі, є сім’ї, мажори, депортовані, ті, що повертаються з відряджень або з заробітків. Але всіх об’єднує бажання повернутися додому. Бо це зараз саме той час, коли колір паспорту значить дуже багато, адже ми нікому не потрібні в чужій країні. "Чужа країна" тепер звучить по-справжньому і однозначно.

 

Автор: Олександр Лієв, голова Асоціації індустрії гостинності України

 

facebook twitter
Другие новости